AROMATYCZNE LISTY
Chcesz otrzymywać AROMATYCZNE LISTY, w których piszemy o naturalnych kosmetykach z Włoch oraz naszej toskańskiej pasji? Zostaw swój adres :)
Historia Erbario Toscano

 

Historia ERBARIO TOSCANO

Urodziłem się w Toskanii tak jak mój ojciec Guido i mój dziadek Egisto. Obaj byli autentycznymi ludźmi, mocnej budowy i pełni pasji, ze zdrową dawką tego toskańskiego szaleństwa, które inspiruje tych, którzy ośmielają się, by realizować swoje marzenia; Ludźmi urodzonym w pasie ziemi między Morzem Tyrreńskim a Alpami Apuańskimi, którego piękno otoczone jest surowością marmuru i temperamentem morza.

Mój dziadek był stolarzem, robił meble, od których oczekiwało się, że będą trwać wiecznie. Dlatego nie zadowalał się jakimkolwiek drewnem, i poświęcał dużo czasu, by zrobić trwałe ale przede wszystkie piękne przedmioty. Obserwowałem go jako dziecko, i podziwiałem jego zręczne gesty, siłę uderzeń w drewno i subtelną ciszę w której kończył i malował swoje meble. Pamiętam jego dom i jego laboratorium, z którego moja babcia wołała mnie na smakołyki. Silna, dynamiczna kobieta, która zawsze miała gotową odpowiedź i która to nauczyła mnie dużo, nade wszystko szacunku do wartości życia.

Mój ojciec był wielkim człowiekiem zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Był jak dąb, gdy ja byłem tylko gałązką, i miał też wielkie marzenie, które się spełniło: uchwycić zapachy swojej ziemi i pokazać je światu. Umiejętnie stworzył kompozycje z zasuszonych kwiatów i postanowił podbić nowe rynki. W duchu amerykańskiego marzenia ostatecznie zdołał otworzyć swój własny sklep w Nowym Jorku. Podziwiałem drogę, którą podążał i co osiągnął. Podziwiałem jego kompozycje, jak połączył odmienne kolory i jak złożył różne kształty aby uzyskać harmonijne kreacje. Towarzyszyłem mu w jego spacerach, podczas których dobierał, jak zwykł mówić „surowce” i nauczył mnie obeznawać się z ich zapachami i pięknem.

Dorastałem pośród harmonii, kolorów i zapachów, w rodzinie ludzi porównywanych do starych drzew oliwnych, które chroniły mnie, ukształtowały mnie poprzez przykłady i zainspirowały. To była moja szkoła życia.

Podróżowałem, żyłem i pracowałem na całym świecie. Świadomość by móc uchwycić wszystko to, co wspaniałego miały te miejsca dla mnie, ogarnęła mnie instynktownie. Zdobyłem kwalifikacje, albo żeby lepiej to wyrazić, zostałem ukształtowany w Nowym Jorku, a mój powrót do Toskanii spowodowany był odejściem mojego ojca. To wtedy właśnie poczułem, że to jest ten czas, by zacząć swoją własną podróż w mojej rodzinnej ziemi.

Zdecydowałem przyjąć wyzwanie Erbario Toscano i wejść do nieustępliwego przemysłu kosmetycznego, zdominowanego przez międzynarodowe korporacje, starając się przede wszystkim utrzymać proste podejście, którego nauczyła mnie moja rodzina z takim szacunkiem, konsekwencją, entuzjazmem, pokorą i zapałem.

Zacząłem szukać najlepszych producentów, wielu z nich było niewielkimi firmami i często byli pomijani przez „giganty", ale którzy dzielili to samo zamiłowanie do pościgu za harmonią i pięknem co ja. Z nimi starałem się opracowywać i rozwijać najbardziej wyważone formuły, otaczając się młodymi ludźmi, którzy chcieli dzielić mój entuzjazm i prosząc o pomoc tych, którzy mieli więcej doświadczenia niż ja.

Tak więc świat Erbario Toscano zrodził się w nadziei, że może być kontynuowany w przyszłości przy zachowaniu tradycji przeszłości mojej ziemi i mojej rodziny: konkretność, siła, pasja i ta nutka zdrowego szaleństwa, która wyróżnia nas Tuscans DOC.

Egisto Bertozzi

                                                                           

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl